Hľadať
legiotour@legiotour.sk +421 903 452 900
Trvanie: 13 Apr 2019 - 13 Apr 2019
Lokalita: Györ, Maďarsko
Cena: 32,50 € : 15,90 €

Ponúkame Vám 1-dňový nákupno-relaxačný zájazd do Győru s individuálnym programom, návštevou mesta, tržnice a známych termálno-liečebných kúpeľov Rába Quelle.

Návšteva tržnice - milovníci maďarských špecialít by si nemali nechať ujsť návštevu známej tržnice v Györi. Vo veľkej tržnici nájdete všetko, čo sa v Maďarsku urodí a vypestuje. Je možné tu nájsť všetky chutné, maďarské pokrmy, ktoré by nemali chýbať na žiadnom veľkonočnom stole. Môžete tu nájsť maďarské klobásy, chutné, pikantné mäsko, obľúbený maďarský chlieb pečený v kamennej peci či dochucovadlá ako napríklad známu maďarskú papriku či korenie.
Individuálna prehliadka po meste
BAZILIKA Győrske biskupstvo založil kráľ István I. v prvom desaťročí svojho panovania (1000–1038). Aj základy győrskej Baziliky položili v tých časoch. Pramene už na konci 11. storočia píšu o trojloďovom chráme s vyvýšenou svätyňou. Prvé veže postavili v časoch biskupa Omodé (1257–1267). Koncom 14. storočia dal biskup János Héderváry (1386–1415) postaviť v južnej časti chrámu gotickú kaplnku, kde sa dnes nachádza hermovka svätého Lászlóa a náhrobok biskupa blahorečeného Vilmosa Apora.

HERMOVKA SVÄTÉHO LÁSZLÓA
Popri kráľovskej korune a svätej pravici (sv. Istvána) je to najvýznamnejšia sakrálna pamiatka Maďarska. V roku 1192, pri príležitosti vyhlásenia Lászlóa za svätého vybrali z nagyváradského hrobu ostatky kostí, a lebku svätého kráľa vložili najprv do jednoduchého relikviára, potom do hermovky a uchovávali ich v nagyváradskej katedrále. Hrudná časť hermovky zhotovená zo smaltovaného krúžkového brnenia je prvou známou pamiatkou ozdobnej emailovej techniky, ktorá sa neskôr rozšírila po celej Európe. Majstrovské zlatnícke dielo sa pokladá za najkrajšiu hermovku v Európe. Je jediným autentickým zobrazením kráľa z rodu Arpádovcov. Svätú relikviu dal previezť roku 1607 do Győru sedmohradský biskup Demeter Náprági pri svojom menovaní za győrskeho hlavného pastiera. S hermovkou svätého kráľa 27. júna každoročne obchádzajú kostol v slávnostnej procesii.

PÜSPÖKVÁR (BISKUPSKÝ HRAD) A BISKUPSKÝ PALÁC
V základoch hradu sa našli stopy rímskych budov. Najstaršou časťou je spodná polovica hradnej veže, takzvaná úniková chodba zo 14. storočia a miestnosť s krížovou klenbou, ktorá sa na ňu napája. Gotická kaplnka vo východnom rohu, ktorú dal pristaviť v rokoch 1481–1486 biskup Orbán Dóczy, je vzácnym príkladom poschodových hradných kaplniek. Po bitke pri Moháči (1526) sa hrad dostal do rúk hradných kapitánov. Pre hroziace turecké nebezpečenstvo ho sústavne fortifikovali. Najväčšie úpravy vykonali v rokoch 1561–1575 podľa plánov Taliana Pietra Ferrabosca. Napriek tomu však Turci 29. septembra 1594 hrad dobyli. O štyri roky, 28. marca 1598 sa dostal znova do maďarských rúk, biskupi sa však mohli vrátiť do svojho sídla až v polovici 18. storočia. Biskup Ferenc Zichy (1743–1783) dal budovu reštaurovať a rozšíriť do terajšej podoby. Poslednú úpravu hradu a paláca dokončili roku 1984. Počas rekonštrukcie sa na múre veže objavili stredoveké prvky vežového priečelia, ktoré takisto obnovili.

Győr – Rába Quelle termálne a liečebné kúpele

Kúpele sú jedným z mála bezchlórových kúpeľov v Maďarsku, ktoré sú otvorené počas celého roka s 5 bazénmi a dvoma toboganmi s dĺžkou 64 a 38 m.
Vašu rekreáciu premení na nezabudnuteľný zážitok 40 zážitkových elementov, prúdnych kanálov, masážových lehátok, gejzírov, chrličov vody, masážnych dýz, jaskýň a vodopád. K pohodliu prispieva aj vodný bar, ku ktorému môžete priplávať a priamo vo vode sa tak osviežiť drinkom.
Komplex budov na európskej úrovni, v ktorých sa nachádzajú termálne kúpele a kúpalisko plné zážitkov pozostáva z nasledujúcich elementov:

  • Areál termálnych kúpeľov
  • Areál kúpaliska a aquaparku plných zážitkov
  • Sauna
  • Parný kúpeľ
  • Perličkový kúpeľ
  • Masáž
  • Obchodné a reštauračné služby

Bazén Romantic Vám poskytuje čarovný nočný pôžitok aj počas bieleho dňa. Deti iste poteší detský bazén a detský kútik s hojdačkami, šmykľavkami a preliezkami. Okrem zábavy na dvoch vnútorných a jednom vonkajšom tobogane s celkovou dĺžkou 64 metrov si tu môžete užiť aj ležadlá a miesta pod slnečníkom, tri termálne bazény s teplotou do 37 stupňov či vodnú masáž. 40 zážitkových elementov, prúdových kanálov, ležiacich masáží, gejzírov, chrličov vody, masážnych dýz, jaskýň a vodopád, robia Vašu rekreáciu ešte nezabudnuteľnejšou. Bazén Romantik Vám poskytuje čarovný nočný pôžitok aj počas bieleho dňa.

Cena : 32,50 €/osoba

Akciová cena len za 15,90 € / osoba IBA prostredníctvom:

https://www.zamenej.sk/zlava/info/nakupy-a-kupanie-termalne-kupele-gyor

PROGRAM:
* odchod z Bratislavy ráno cca o 08:00h
* v doobedňajších hodinách príchod na parkovisko do Györu
* voľný program – posedenie pri kávičke, nákupy na trhovisku: výborné klobásy, salámy, či vynikajúci chlebík

presun do termálov:
Rába Quelle Liečebno-termálne a zážitkové kúpele
* o 17:00h odchod z Györu do Bratislavy

V cene je zahrnuté: preprava autobusom, sprievodca počas zájazdu

V cene nie je zahrnuté: vstupné:  https://www.rabaquelle.hu/sk/uzitocne-informacie/cennik/

V cene nie je zahrnuté – ale odporúčame: poistenie liečebných nákladov v zahraničí – ponúkame uzatvorenie poistenia u nás prostredníctvom poisťovne Union, príp. zabezpečenie poistenia individuálne.

Možnosť zakúpenia obojsmernej miestenky v autobuse v cene: 5 € / osoba – umožňuje prednostný výber miesta v autobuse (je potrebné nahlásiť pri rezervácii zájazdu).