Hľadať
legiotour@legiotour.sk +421 903 452 900
Trvanie: 24 Máj 2019 - 26 Máj 2019
Lokalita: Taliansko, Benátky
Cena: 87 € : 57 €

Najkrajšia farebná lagúna Európy zdobená čipkami a benátskym sklom

Termín na rok 2019:

termín: 24.5.2019 – 26.5.2019

Benátska lagúna – chránená ostrovom Lido – súbor súostroví, ktoré očaria svojou jedinečnosťou. Magické mesto Benátky, ostrov Murano  – známe výrobou Benátskeho skla, ostrov  Burano s prenádhernými čipkami – to všetko vám ponúkame vidieť a zažiť !
Mesto Benátky, leží v zátoke Jadranského mora, 4 km od pevniny v Benátskej lagúne je postavené na 118 malých ostrovoch a spája brehy 400 kameninových mostov. V dňoch zvaných „aqua alta“ (vysoká voda), ktorých býva každoročne priemerne 54, sa tu zvýši hladina mora až o 90 cm.
Počas voľného programu máte možnosť prechádzať sa zákutiami s obchodíkmi a stánkami so suvenírmi a malebnými uličkami tohto mesta zahaleného rúškom tajomstva,  s nespočetnými  kanálmi, ktoré brázdia gondoly, a zároveň odkrýva všetky svoje nevšedné krásy  !!! Môžete si posedieť v kaviarničke, kde pri káve a živej hudbe môžete obdivovať nádheru okolitých stavieb.

Program zájazdu:
- Piatok  večer o 22.00 hod. odchod  z Bratislavy.
-  V sobotu ráno – cca 7,00-7,30 hod. príchod do prístavu Punta Sabbioni a
odtiaľ  presun  loďou  na Námestie Sv. Marca, počas plavby možnosť vidieť nádhernú panorámu Benátok
-   Večer  v sobotu  odchod loďou do Punta Sabbioni, následne autobusom domov – odchod autobusu z parkoviska o 20,30 hod.
-   Príchod do Bratislavy v ranných hodinách v nedeľu
-   k dispozícií vám bude odovzdaná mapka

Najznámejším obrazom Benátok je Námestie svätého Marka, kde sa nechávajú turisti fotografovať pri kŕmení holubov a stoja v dlhom rade na prehliadku Baziliky sv. Marka.  Dopravnou tepnou je Canal Grande, 4 km dlhý a asi 70 m široký kanál, ktorý prechádza priamo stredom mesta.. V meste zaisťujú dopravu motorové lode, ktoré brázdia kanály, pre turistov sú k dispozícii klasické gondoly, ktoré tvoria neodmysliteľnú časť života v Benátkách už od 11. storočia. Štíhlym trupom a plochým dnom (10,15 m dlhá a 1,40 m široká) sú prispôsobené pre plavbu úzkymi a plytkými kanálmi. Štíhlym trupom a plochým dnom sú prispôsobené pre plavbu úzkymi a plytkými kanálmi. Gondola je smerom k prove mierne zahnutá doľava, čo zabraňuje tomu, aby sa točila stále dookola.

Zaujímavosti a pamiatky mesta:
Canal Grande – kanál je dôležitá dopravná tepna Benátok, ktorá prepája hlavné vlakové, autobusové stanice s najvyhľadávanejším turistickým miestom ktorým je Námestie sv. Marka (Piazza San Marco) – “Je to najkrajší salón Európy, ktorému slúžiť za strop si zaslúži iba nebo“. Sú to údajne slová Napoleona I.  – tvorí centrum starého mesta, celé je pokryté mramorovými doskami a obklopené Bazilikou sv. Marka, zvonicou  – Kampanila, Vežovými hodinami a budovami prokuratúr s arkádami.
Najvýznamnejšia svetská stavba je nádherný Dóžov palác – z ružového veronského mramoru, spočíva na vyčipkovaných arkádach.
Nemenej slávnou stavbou na námestí je aj Bazilika sv. Marka – Basilica di San Marco.  sa označuje aj za „Basilica d´Oro“ (zlatá bazilika). So svojimi piatimi kupolami a dvoma bočnými loďami je jedným zo symbolov Benátok.
V Benátkach je viac ako 900 palácov. Líšia sa svojou veľkosťou, štýlom, ale jedno majú spoločné. Každý palác má čelnú stranu obrátenú ku kanálu, ostatné tri steny sú bez výzdoby a sú menej zaujímavé.
Z nespočetného množstva kostolov a chrámov možno spomenúť kostol Santa maria della Salute.
V neposlednom rade možno Vás zaujme Arzenál, ktorý bol benátskou lodenicou a od konca 17. storočia dokonca najväčšou a najvýkonnejšou na svete. V čase najväčšieho rozkvetu táto lodenica zamestnávala až 16.000 robotníkov.
Jeden z najznámejších mostov je Ponte di Rialto, ktorý ako jeden z troch spája obe časti mesta rozdelené kanálom. Mramorový oblúk 48 m dlhý dopĺňajú dve rady obchodov

bez ubytovania

CENA:  87  € /osoba  

Možnosť zakúpiť v akcií za 57 € /osoba IBA  prostredníctvom:

https://www.zamenej.sk/zlava/info/zajazd-benatky-benatska-laguna-legiotour

https://www.zlavadna.sk/zlava_266361_fasiangovy-karneval-alebo-zajazd-do-do-najkrajsej-farebnej-laguny-europy-do-benatok-a-verony

V cene je zahrnuté:
- preprava  autobusom zn. Mercedes; technický sprievodca

V cene nie je zahrnuté:
Zakúpenie lístka na loď VAPORETTO
-    Dva druhy lístkov na loď a to:
-    LEN z prístavu do Benátok a späť 16€/osoba
-    Z prístavu do Benátok a v rámci Benátok po Grand Canale – (celosieťový) 20 €/osoba
-   Povinný vstupný poplatok pre turistický autobus: cca 6€/osoba (poplatok sa rozpočíta na počet osôb v autobuse a hradí sa priamo na mieste), VSTUP do mesta pre turisti: cca 3€/osoba (poplatok sa hradí priamo na mieste)
Tieto príplatky sa platia až na mieste

V cene nie je zahrnuté – ale odporúčame:
- poistenie liečebných nákladov v zahraničí ( ponúkame Vám možnosť poistiť sa v našej CK poisťovňou UNION).

Možnosť zakúpenia obojsmernej miestenky v autobuse v cene: 5 € / osoba – umožňuje prednostný výber miesta v autobuse (je potrebné nahlásiť pri rezervácii zájazdu).

DSCN0167 DSCN0172 DSCN0174 DSCN0175 DSCN0180 DSCN0324

DSCN0237   DSCN0258 DSCN0269 DSCN0322  DSCN0326