Hľadať
legiotour@legiotour.sk +421 903 452 900
Trvanie: 30 Mar 2019 - 19 Okt 2019
Lokalita: Budapešť, Maďarsko
Cena: 39,50€ : 24 €

Návšteva Tropicaria Oceanaria v obchodnom centre Campona spojená prehliadkou mesta Budapešť so sprievodcom

TERMIN NA ROK 2019:   30.32019,  1.6.2019,  19.10.2019

 Prostredie v ktorom sa Tropicarium nachádza ponúka návštevníkom viacero možností na príjemné strávenie času. Nákupné centrum Campona obsahuje množstvo obchodov, reštaurácií a iných služieb (zmenáreň, kaderníctvo, solárium, kino, lekáreň, banka a pod.).

Návštevníkom okrem života v hlbočine ponúka vidieť aj kúsok dažďového pralesa, v ktorom každú štvrťhodinu zahrmí, spustí sa dážď a blesky sa kľukatia nad lenivo odpočívajúcimi mississipskými aligátormi. Mimo toho, v Tropicariu je možné vidieť aj najväčšie morské akvárium v Strednej Európe, žraločie akvárium s objemom 1,4 miliónov litrov slanej vody, v ktorom 8 ks dvojmetrových žralokov a niekoľko stoviek rôznych druhov farebných rybiek spolunažíva v pokoji.
Okrem obrovského akvária je tu možné zhliadnuť ešte aspoň 50 druhov iných ,,menších”
(5-40 000!! litrových) akvárií a terárií

Počas pobytu môžete navštíviť:

V 1. sále môžeme vidieť ryby maďarskej fauny, medzi nimi sú aj chránené ryby Maďarska. Je ich možné pozorovať vo svojom prirodzenom životnom prostredí, vo vonkajšej nádrži.

Postupovaním ďalej sa ocitáme v hĺbke dažďového pralesa, veď tu nám ponad hlavy voľne lietajú farebné exotické vtáky, a s hravou ľahkosťou poskakujú malé hodvábne opičky-kosmáče, nehovoriac o zelených, žltých, červených a inofarebných hadoch, ktoré sa tu elegantne rozťahujú.

V nasledujúcej sále vstúpi človek do sveta aligátorov a tropického dažďového pralesa.

V galérii čakajú na návštevníkov chameleóny, obrovské korytnačky, pavúky a škorpióny, samozrejme, že oni nie voľne…

V sladkovodnej časti môžu návštevníci vidieť ryby žijúce v prostredí vernom ich pôvodnému, nádherným a nedotknutým jazerám Ázie a Afriky, plávajúce medzi fantastickými zelenými vodnými rastlinami a skalami.

Tu sú ,,hviezdami” piraje, darmo, ich povesť nie je dokonalá….

Uchvacujúci pohľad je na 11 metrový pozoruhodný tunel a na obrovské 4 metre hlboké žraločie akvárium, kde len ,,na dotyk ruky“ nad hlavami návštevníkov plavú strašidelne vyzerajúce žraloky – tigrované, leopardie a útesové. Kvalifikovaní ošetrovateľovia Tropicaria, disponujúci potápačským certifikátom sa týždenne potápajú, aby zo svojich rúk nakŕmili žraloky a vyčistili ich nádrž. Príležitostne rozdajú týmto dravcom 12-15 kg morských rýb. Kŕmenie žralokov okrem pár výnimiek, prebieha pravidelne každý štvrtok medzi 3-4 hodinou.

Nádrž, kde návštevníci môžu hladkať raje-patrí právom medzi najobľúbenejšie. Tu, pod dohľadom a za pomoci ošetrovateľov môžu ručne kŕmiť a dotýkať sa týchto anjelských tvorov s hodvábnou kožou .

V darčekovom obchode Tropicaria si každý môže nájsť pre seba vhodný darček, spomienku, pohľadnicu, atď., ktorú by si po návšteve rád vzal so sebou. Prostredníctvom DVD alebo VHS môže svoje zážitky ukázať doma svojej rodine i priateľom.

Obchod ponúka vlastné produkty: zaujímavú skladaciu kocku o Tropicariu, hracie karty, držiak na písacie potreby, maďarské a cudzojazyčné brožúry, poznávacie VHS a DVD o Tropicariu, pohľadnice, zvieracie leporelá a iné výrobky.
PROGRAM:

  • Odchod z Bratislavy skoro ráno cca o 06:30h
  • Po príchode do Budapešti prehliadka mesta  s profesionálnym sprievodcom
  • Podľa pokynov sprievodcu presun do Tropicaria v obchodnom centre Campona
  • Odchod späť do Bratislavy – príchod vo večerných hodinách

CENA:  39,50 € /osoba  

Možnosť zakúpiť v akcií za 24 € /osoba IBA  prostredníctvom:

https://www.zamenej.sk/zlava/info/zajazd-tropicarium-oceanarium-budapest-legiotour

 https://www.zlavadna.sk/zlava_224951_jednodnovy-zajazd-do-hlavneho-mesta-uhorskeho-kralovstva-navsteva-tropicaria-oceanaria-zoo-festival-mangalice-alebo-zamok-godollo

 

V  cene je zahrnuté:
preprava vozidlom značky Mercedes, sprievodca

V cene nie je zahrnuté vstupné:
8,50 € / dospelá osoba, dieťa od 4 rokov v cene: 6,50 €

V cene nie je zahrnuté – ale odporúčame: poistenie liečebných nákladov v zahraničí – ponúkame uzatvorenie poistenia u nás prostredníctvom poisťovne Union, príp. zabezpečenie poistenia individuálne.

Možnosť zakúpenia obojsmernej miestenky v autobuse v cene: 5 € / osoba – umožňuje prednostný výber miesta v autobuse (je potrebné nahlásiť pri rezervácii zájazdu).

 

A Caribbean spiny skate swims in the gia 4 T tropicarium-oceanarium 4 T locationGallery_884 image_gallery Budapešť 2013 252 Budapešť 2013 180