Hľadať
legiotour@legiotour.sk +421 903 452 900
Trvanie: 09 Jún 2018 - 23 Jún 2018
Lokalita: Baden, Rakúsko
Cena: 35,50 € : 19 €

Termín: 9.6.2018  – sobota   - predaj ukončený

Nový termín: 10.6.2018 – nedeľa – predaj ukončený

                        23.6.2018 – nedeľa

Zavítajte s nami do čarovného Viedenského lesa a do malebného kúpeľného mestečka Baden – spoznajte jeho históriu od čias Rimanov až po 20. storočie  navštívte impozantnú výstavu ruží: Rosarium v  Doblhofparku. Neuveriteľné množstvo vzácnych ruží v oranžérii vás nadchnú

•    Jednodňový zájazd do Viedenského lesa – park kláštora Heiligenkreuz a do rakúskeho mestečka Baden
•    Prehliadka mesta: kúpeľný park, Congress-Casino, rímske kúpele, Beethovenov dom, múzeum hračiek, múzeum Františka Jozefa ako aj najstaršie múzeum Dolného Rakúska: Rollettmuseum
•    Návšteva impozantnej výstavy ruží v Rosarium, Doblhofpark
•    Cena je platná pre jednu osobu
•    Nástupným miestom je Bratislava

Baden:
Kúpeľné mestečko Baden leží iba 26 km od Viedne v kraji Dolné Rakúsko. Ponúka pestrú paletu kúpeľov, liečivých prameňov, parkov, záhrad, kaviarní, vinární a pod. História Baden má bohatú históriu spojenú hlavne s kúpeľníctvom. Svoj lesk získali už za Rimanov a liečivé sírne pramene mestečka velebil už sám cisár Marcus Aurelius. Bol obľúbeným letoviskom známeho rodu Habsburgovcov – cisár Franz Jozef II. vyhlásil kúpele Baden za svoje letné sídlo. Dodnes nestratil nič zo svojho šarmu či slávy. Liečivá voda, víno a ruleta boli dôležité pre mesto v minulosti a sú aj dnes.

Množstvo rozkošných neoklasicistických mestských domov, biedermeierovských víl, cisársky či Beethovenov dom a mnoho iných pozoruhodností ponúka Baden turistom. Baden je známy aj vychýrenými sladkosťami miestnych cukrárov, ktorým sa len ťažko odoláva. Dominantou a najvyhľadávanejším oddychovým miestom Badenu je však neopakovateľný kúpeľný park s množstvom významných sôch. Ďalšou atrakciou je najväčšie rozárium Rakúska, kde rastie vyše 600 druhov ruží kvitnúcich 2x ročne – v júni a októbri.
Rosarium v Doblhofpark:
Doblhofpark ponúka na viac ako 8ha pokojnú atmosféru. Po prechádzke parkom si môžete oddýchnuť na lavičke pri jazere alebo pri kávičke v kaviarni. Pre deti je k dispozícii ihrisko.
V rámci parku sa nachádza Rosarium: s 200 ročnou tradíciou šľachtenia a pestovania ruží: vôňa, pôvab a symfónia farieb poteší všetky zmysly. Na rozlohe 75 000 m2 Vás uchváti 30 000 kríkov a vyše 600 druhov tejto kráľovnej kvetín, ktoré kvitnú 2x ročne. V dejinách ľudstva nezažil žiadny kvet toľko úcty ako práve ruža, ktorej sa klaňajú pestovatelia, básnici i milenci….Nechajte sa aj vy omámiť jej vôňou.
Počas festivalu dni ruží v Baden si môžete vychutnať hudbu, tanec, umenie, akrobatiku, kulinárske kreácie z ruží, prehliadky ruží a veľa ďalších podujatí, ktoré robia Dni ruží v Badene nezabudnuteľné.

Program zájazdu:
•    Odchod z Bratislavy cca o 08:00h
•    Návšteva viedenského lesa – park kláštora Heiligenkreuz – voľný program: možnosť individuálnej návštěvy kláštora – presun do Baden
•    Po príchode do mesta Baden nasleduje pešia prehliadka mesta so sprievodcom
•    Následne presun do Doblhofpark: Návšteva impozantnej výstavy ruží v Rosarium
•    Odchod z Baden cca o 17:30h
•    Predpokladaný príchod do BA cca o 19:00h

CENA:  35,50 € / osoba  teraz v akciovej cene na osobu LEN prostredníctvom:

https://www.zamenej.sk/zlava/info/rakusko-dni-ruzi-baden-park-doblhofpark-heiligenkreuz

https://www.zlavadna.sk/zlava_245489_viedensky-les-park-klastora-heiligenkreuz-a-dni-ruzi-v-rakuskom-baden

https://www.primazlavy.sk/aktualni-slevy.html?sleva=4791-zavitajte-s-nami-do-malebneho-kupelneho-mestecka-baden-zazite-festival

V cene je zahrnuté: preprava luxusným vozidlom značky Mercedes, certifikovaný sprievodca počas zájazdu

V cene nie je zahrnuté – ale odporúčame: poistenie liečebných nákladov v zahraničí – ponúkame uzatvorenie poistenia u nás prostredníctvom poisťovne Union,  príp. zabezpečenie poistenia individuálne.

Možnosť zakúpenia obojsmernej miestenky v autobuse v cene: 5 € / osoba – umožňuje prednostný výber miesta v autobuse (je potrebné nahlásiť pri rezervácii zájazdu).

Galéria:

ruze 158340 1087_1 Rosarium_Winschoten 2010-06-20-baden-harlekin-rosarium 10hqf5u