Hľadať
legiotour@legiotour.sk +421 903 452 900
Trvanie: 25 Máj 2019 - 25 Máj 2019
Lokalita: Maďarsko Budapešť
Cena: 45,50 € : 28 €

Jednodňový zájazd do Maďarska: prehliadka mesta Budapešť a návšteva kráľovského paláca navštevovaného cisárovnou Sissi

Budapešť – hlavné mesto „Uhorského kráľovstva“ je považované aj za Paríž východu. Tvoria ho vlastne 2 mestá po oboch stranách Dunaja:
Buda – Budín: na pravom brehu ovenčená hrebeňom hôr
Pest – Pešť: jej väčšia časť na plochom východnom brehu
Poloha na Dunaji, nádherné stavby, múzeá, divadlá, zelené parky a príjemná atmosféra robia z Budapešti jedno z najzaujímavejších miest Európy. Panoráma na brehu Dunaja je zaradená medzi pamiatky svetového dedičstva UNESCO.
Počas prehliadky si pozrieme hradný vrch, Citadelu a mnoho ďalších pamiatok v centre mesta.

Kráľovský palác Gödöllő

Dejiny paláca siahajú do roku 1735, kedy začal s jeho výstavbou jeden z najvýznamnejších aristokratov 18.storočia: Antal Grassalkovich I. Po jeho smrti palác vystriedal niekoľko majiteľov až ho nakoniec v roku 1867 kúpila maďarská vláda.
Cisárovná Sissi navštívila po prvýkrát Gödöllő v roku 1866 počas jednej z pracovných ciest. Po zistení, že prenajatá vila v Budíne je príliš malá a hrad počas letných mesiacov príliš horúci, jej želaním bol palác na vidieku a výber jej padol na Gödöllő. Ale cisár František Jozef I. pre zlú finančnú situáciu počas Rakúsko-Pruskej vojny palác nechcel kupovať. Nakoniec im bol darovaný od maďarského štátu počas korunovácie v roku 1867. Kráľovská rodina navštívila palác prvý krát v jeseni roku 1887. Odvtedy tu trávila rodina niekoľko mesiacov ročne, hlavne na jar a na jeseň, ale niekedy tu trávili aj vianočné sviatky.
Palác mal celkom 136 izieb, z toho 103 obytných miestností a z toho 67 miestností určených pre zamestnancov. Kráľovské suity boli umiestnené v hlavnej budove severne a južne od hlavnej slávnostnej sály. Steny cisárskeho apartmánu boli pokryté žltým obkladom a sivou hodvábnou tapetou. Suita cisárovnej bola charakterizovaná jej obľúbenou fialovou farbou. Oba apartmány boli neskôr premaľované bielou, červenou a zlatou farbou.
Palác sa postupne stal naozajstným útočiskom pre cisárovnú – ako napísala v liste svojej matke: „Tu mám svoj pokoj, žiadni príbuzní, nikto ma neobťažuje, kým vo Viedni je celý cisársky dav. Tu nie je nič, čo by ma trápilo alebo obmedzovalo, žijem tu ako v obci, na prechádzky môžem chodiť sama ako aj jazdiť na koni sama“. Bolo to skvelé miesto pre všetky jej obľúbené zábavné hry. Posledná návšteva cisárovnej sa uskutočnila od 2. do 24. októbra 1897 (rok pred jej smrťou).
Historické tradície, rôzne kultúrne podujatia a unikátne impozantný komplex robia z paláca jednu z najatraktívnejších budov a inštitúcii Maďarska.
Počas prehliadky máte možnosť nazrieť do cisárskych apartmánov, obdivovať prekrásnu záhradu paláca.
V darčekovom obchode si každý môže nájsť pre seba vhodný darček, spomienku, ktorú by si po návšteve rád vzal so sebou.

Program zájazdu:
•    Odchod z Bratislavy cca o 06:30h
•    Príchod do Budapešti autobusová a pešia prehliadka mesta s kvalifikovaným sprievodcom
•    Presun a návšteva paláca Gödöllő
•    Návrat do Bratislavy vo večerných hodinách

 

CENA:  45,50 € / osoba  – TERAZ v akcií IBA 28 € prostredníctvom: 

 https://www.zamenej.sk/zlava/info/zajazd-do-budapesti-kralovsky-palac-sissi-godollo

https://www.zlavadna.sk/zlava_224951_jednodnovy-zajazd-do-hlavneho-mesta-uhorskeho-kralovstva-navsteva-tropicaria-oceanaria-zoo-festival-mangalice-alebo-zamok-godollo

 

V cene je zahrnuté: spiatočná preprava autobusom, prehliadka Budapešti so sprievodcom.

V cene nie je zahrnuté vstupné do Paláca Gödöllő:
= cca 2600 HUF / dospelá osoba (cca 8,50 €), cca 1500 HUF / študent (cca 5 €),
+ poplatok cca 800 HUF / osoba (cca 2,50 €) za prenájom audio sprievodcu
Všetky ceny sú orientačné. CK nezodpovedá za možné zmeny cien vstupov počas roka.

Možnosť zakúpenia obojsmernej miestenky v autobuse v cene: 5 € / osoba – umožňuje prednostný výber miesta v autobuse (je potrebné nahlásiť pri rezervácii zájazdu).

V cene nie je zahrnuté – ale odporúčame: poistenie liečebných nákladov v zahraničí – ponúkame uzatvorenie poistenia u nás prostredníctvom poisťovne Union, príp. zabezpečenie poistenia individuálne.

130 106 65 66 83 90 103 105 42 28_1