Hľadať
legiotour@legiotour.sk +421 903 452 900
Trvanie: 22 Jún 2019 - 22 Jún 2019
Cena: 35,50 € : 19,90 €

Levanduľa je aromatická a liečivá rastlina, ktorá dorastá do výšky 60-120 cm. Pôvodne sa vyskytovala len v západnom Stredomorí, tradičnou pestovanou oblasťou je juhovýchodné Francúzsko – časť nazývaná Provensálsko, no postupne sa rozšírila aj do ostatných krajín.
Jej využitie je naozaj rozsiahle:
* do kúpeľov – už v antickom Ríme sa používala levanduľa do kúpeľov
* v domácnosti – ukladá sa do šatníkov nielen pre ich krásnu intenzívnu vôňu, ale aj pre odpudzovanie molí
* v kozmetickom priemysle – používa sa pre výrobu vonných olejov, parfumov atď.
* v kuchyni – v neposlednom rade sa používa aj v kuchyni – najmä vo Francúzsku, Španielsku a Taliansku je prísadou tzv. provensálskeho korenia, je súčasťou mnohých receptov – napríklad aj levanduľová bábovka, ktorú si môžete vychutnať nielen počas sviatkov.
Levanduľa sa používa pri bolestiach hlavy, nespavosti, nervozite, závratoch… masážny olej pomáha pri reumatických bolestiach a má povzbudzujúci účinok.
Tihany – autentické maďarské mestečko sa vyznačuje prírodnými scenériami a nachádza sa neďaleko od severného brehu Balatonu. Jeho pomenovanie pravdepodobne pochádza zo slovanského slova „ticho“. V tomto malebnom mestečku môžete počas prehliadky navštíviť: barokový Benediktínsky kláštor, Rímsku hrobku, ktorú postavil kráľ Andrej I., Relikvie ľudovej architektúry a roľnícke domy – máte možnosť nazrieť do tradičnej kultúry Tihany, Levanduľový dom, Múzeum bábik a mnohé iné. Počas festivalu máte možnosť ochutnať tradičné maďarské dobroty, zakúpiť si levandule, prípadne si ich sami nazbierať na poliach za poplatok

Program zájazdu:
* cca o 07:00h odchod z BA
* príchod do Tihany – prehliadka mestečka, účasť na festivale, možnosť zberu levandule
* cca o 17:00h odchod do BA

 

CENA:  35,50 € / osoba TERAZ v akcií IBA za 19,90 €  prostredníctvom:

https://www.zamenej.sk/zlava/info/levandulovy-festival-tihany-legiotour

 

V cene je zahrnuté: preprava autobusom, sprievodca počas zájazdu

V cene nie je zahrnuté:
zber levandule: cca 1500 HUF / malý zväzok, cca 2500 HUF / väčší zväzok
vstupné do Múzeum Bábik: dospelá osoba: cca 400 HUF / osoba, dieťa a senior: cca 300 HUF / osoba Všetky ceny sú orientačné. CK nezodpovedá za možné zmeny cien vstupov počas roka.

V cene nie je zahrnuté – ale odporúčame: poistenie liečebných nákladov v zahraničí – ponúkame uzatvorenie poistenia u nás prostredníctvom poisťovne Union, príp. zabezpečenie poistenia individuálne.

Možnosť zakúpenia obojsmernej miestenky v autobuse v cene: 5 € / osoba – umožňuje prednostný výber miesta v autobuse (je potrebné nahlásiť pri rezervácii zájazdu).

lavender-flowers-1595501_960_720 lavender-1117274_960_720 images1 images