Hľadať
legiotour@legiotour.sk +421 903 452 900
Trvanie: 10 Okt 2019 - 13 Okt 2019
Lokalita: Taliansko, Maranello, Milano
Cena: 229 € : 159 €

Každý si môže splniť svoje sny a túžby !

MÚZEUM FERRARI:

Ponorte sa s nami do histórie: minulosť, súčasnosť  a cesta do budúcnosti. Múzeum Maranello Vám vyrozpráva príbeh o Ferrari, zakorenený v mimoriadnej histórii Prancing Horse a svojich návštevníkov sprevádza na ceste cez najznámejšie a víťazné F1, legendárne modely kategórií Sport Prototype a Gran Turismo bez toho, aby zabudli na cestné automobily, ktoré sa stali referenčným bodom v automobilovom svete. “Mysli a konaj ako víťaz. Takto s najväčšou pravdepodobnosťou dosiahneš svoj cieľ. ” Ferrari je transpozíciou vízie svojho zakladateľa do reálneho sveta – cesta, ktorá sa podobá rozprávke. Existuje dátum začiatku a tým je: 12. marec 1947. V tento deň si zakladateľ Enzo Ferrari osobne sadol za volant 125 S – prvé auto s Prancing Horse oficiálne vyrobené v Maranello je výsledkom dvojročného úsilia a prvým testovateľom nemôže byť nikto iný ako jeho tvorca. Kilometer po kilometri, cez viac ako sedem desaťročí, Ferrari sa svojím odhodlaním neúprosne snaží o dokonalosť. Múzeum Vám vďaka obrazom a predmetom vyrozpráva neobyčajný príbeh Enza Ferrari a jeho spoločnosti, ktoré svedčia o takmer storočnej bezpodmienečnej lásky k automobilu, chápaná ako perfektná syntéza technologickej inovácie, elegancie a exkluzivity.  Máte možnosť vyskúšať si simulačnú jazdu Ferrari Formula I. na jednom z najznámejších okruhov: Monza, Barcelona, Silverstone, Imola, Nürbürgring, Zandvoort, SPA Francorchamps a Mugello. Poplatok je 25 € za 10 minút (3-minútové zaúčanie, 7-minútová jazda).
V areáli múzea Vás očakáva výstava automobilov, oficiálny obchod Ferrari, v ktorom môžete nakúpiť značkové predmety a taktiež kaviareň s reštauráciou.

MILÁNO:

Miláno je druhé najväčšie mesto, hlavné ekonomické centrum Talianska a patrí k najbohatším mestám v Európskej únii. Preslávené ako mesto módy, histórie a futbalu. Miláno je domovom 2 veľkoklubov: AC Miláno a Inter Miláno, ktorý majú spoločný štadión: San Siro. Počas návštevy Milána máte možnosť navštíviť Múzeum San Siro s prehliadkou štadióna, šatní a oficiálneho značkového obchodu oboch klubov. Individuálne vstupné múzeum a štadión: cca 15-17 € / dospelá osoba, cca 11-13 € / deti 6-13,99 rokov a seniori nad 65 rokov, deti do 5,99 rokov = grátis.
V centre mesta sa nachádzajú pamiatky:
* Milánska katedrála – gotická katedrála zo 14.storočia je symbolom Milána a patrí k najväčším na svete a jej dokončenie trvalo viac ako 600 rokov,
* Galéria Vittorio Emanuele II. – nákupné stredisko v presklenej arkáde z 19.storočia s luxusnými značkami oblečenia a vyberanými reštauráciami spája katedrálu s operným divadlom,
* Operné divadlo La Scala – bolo založené počas vlády Márie Terézie a navštívila ho okrem iných aj cisárovná Sissi s manželom počas jedných z ciest,
* hrad Castello Sforzesco – veľká stredoveko-renesančná pevnosť s historickými múzeami a umením od Leonarda Da Vinciho a Michelangela. V prekrásnom parku sa nachádza aj Arco della Pace (oblúk mieru).

Dámy určite zaujme slávna módna štvrť s jednou z najdôležitejších a najpopulárnejších ulíc: Via Montenapoleone, kde majú svoje butiky preslávení návrhári ako Gucci, Dolce&Gabbana, Armani, Prada, Pucci, Ralph Lauren, Salvatore Ferragamo, Valentino, Versace, Miss Sixty, Mont Blanc a mnohí ďalší.

Program zájazdu:
1.deň: vo večerných hodinách odchod z BA
2.deň: ráno príchod a návšteva Múzeum Ferrari, po návšteve presun pre ubytovanie
3.deň: po raňajkách návšteva Milána, večer odchod do BA
4.deň: ráno príchod do BA

CENA:   229 € / osoba  – TERAZ v akcií IBA 159 € prostredníctvom:

 https://www.zamenej.sk/zlava/info/zajazd-taliansko-muzeum-ferrari-milano

https://www.zlavadna.sk/zlava_275391_4-dnovy-zajazd-pocas-ktoreho-si-kazdy-splni-svoje-sny-a-tuzby-muzeum-ferrari-a-carovne-milano

V cene je zahrnuté:
* spiatočná preprava autobusom
* 1x ubytovanie v hoteli *** v dvojlôžkových, prípadne trojlôžkových izbách s raňajkami
* prehliadky pamiatok podľa programu bez vstupov
* služby kvalifikovaného sprievodcu počas celého zájazdu

V cene nie je zahrnuté:
*vstup do Milána: cca 6 € / osoba (poplatok vyzbiera sprievodca v autobuse, záleží od počtu účastníkov)
*vstup do múzea Ferrari: cca 16 € / dospelá osoba, cca 14 € / študenti a seniori nad 65 rokov, cca 6 € /
deti do 18 rokov (sprevádzaný rodičmi)
*vstup Milánska katedrála: chrám grátis, možnosť zakúpenia výstupu schodište s terasou cca 12 € /osoba
(zľavnený 6 €) alebo výťahu s terasou cca 16 € / osoba (zľavnený 8 €)
*vstup do hrad Castello Sforzesco: cca 5 € / dospelá osoba, cca 3 € / študenti a seniori nad 65 rokov,
vstup do parku grátis

V cene nie je zahrnuté – ale odporúčame: poistenie liečebných nákladov v zahraničí – ponúkame uzatvorenie poistenia u nás prostredníctvom poisťovne Union, príp. zabezpečenie poistenia individuálne.

Možnosť zakúpenia obojsmernej miestenky v autobuse v cene: 5 € / osoba – umožňuje prednostný výber miesta v autobuse (je potrebné nahlásiť pri rezervácii zájazdu)

 

1200px-DuomoDiMilano miláno Muzeum Ferrari ferrrarrrri.