Hľadať
legiotour@legiotour.sk +421 903 452 900
Trvanie: 14 Sep 2019 - 14 Sep 2019
Lokalita: Rakúsko
Cena: 39,50 € : 24 €

Zavítajte s nami do čarovného údolia Wachau – oblasť patriaca Dolnému Rakúsku, ktorá pre množstvo historických pamiatok je zapísaná do Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Krems an der Donau:

Krems an der Donau – mestečko ležiace na Dunaji je nazývané aj mestom kultúry. Patrí k najstarším rakúskym mestám. Okrem pekného historického centra zaplnené útulnými kaviarničkami máte možnosť navštíviť: Mestské múzeum vína, Steiner Tor, Piaristenkirche ako aj netradičné Múzeum karikatúry. Po prehliadke sa presunieme do mestečka Dürstein.

Dürstein:

Dürstein – našou ďalšou zastávkou bude práve toto zaujímavé mestečko nazývané aj perlou Wachau. Je preslávené hlavne vďaka histórii hradu Künringerburg, v ktorom bol väznený anglický kráľ Richard I. Levie srdce. Kráľa uväznil vojvoda Leopold V. pre vyrovnávanie si účtov. Dnes ostala z hradu už len zrúcanina týčiaca sa nad mestečkom.  Po prehliadke presun do Melk.

Melk:

Melk – poslednou zastávkou je mestečko Melk, známe pre veľkolepý benediktínsky kláštor (Stift Melk). V knižnici kláštora sa nachádza viac ako 100 000 zväzkov a písomností. Kláštor je jedným z najočarujúcejších objektov postavených v barokovom štýle. V 17.storočí bol zničený nájazdom Turkov. Dnes slúži ako sídlo pre benediktínskych mníchov. Súčasťou komplexu je cirkevné gymnázium ako aj prekrásna záhrada.  V mestečku Melk náš výlet končí, čaká nás už len návrat do Bratislavy.

PROGRAM:

* odchod z Bratislavy ráno o 07:30h
* návšteva Krems, po skončení prehliadky odchod do Dürstein
* návšteva Dürstein, po skončení prehliadky odchod do Melk
* návšteva Melk, po skončení prehliadky cca o 18:00h odchod do Bratislavy
* cca o 20:00-20:30h príchod do Bratislavy

CENA:  39,50 € / osoba TERAZ v akcií IBA za 24€  prostredníctvom:

https://www.zamenej.sk/zlava/info/poznavaci-zajazd-rakusko-udolie-wachau-melk

 

V cene je zahrnuté: preprava vozidlom značky Mercedes, kvalifikovaný sprievodca počas zájazdu

V cene nie je zahrnuté prípadné vstupné do vybraných objektov:

Stift Melk: možnosť zabezpečenia skupinového vstupného (skupina nad 20 osôb): cca 10,50 € – 12,50 € / osoba

Uvedené vstupy sú orientačné. (CK nezodpovedá za možné zmeny cien vstupov počas roka).

V cene nie je zahrnuté – ale odporúčame: poistenie liečebných nákladov v zahraničí – ponúkame uzatvorenie poistenia u nás prostredníctvom poisťovne Union, príp. zabezpečenie poistenia individuálne.

Možnosť zakúpenia obojsmernej miestenky v autobuse v cene: 5 € / osoba – umožňuje prednostný výber miesta v autobuse (je potrebné nahlásiť pri rezervácii zájazdu).

 

Wachau_east s800 österreich-wachau-krems-wien-15 images 1280px-Die_Wachau_bei_Spitz_an_der_Donau 800px-krems_danube001_2004