Hľadať
legiotour@legiotour.sk +421 903 452 900
Trvanie: 12 Sep 2019 - 15 Sep 2019
Lokalita: Taliansko Verona, Benátky
Cena: 185 € : 119 €

Pre zamilovaných a milovníkov histórie je tu 4-dňový zájazd

VERONA:

Mesto Verona nachádzajúce sa v oblasti Benátsko je predovšetkým preslávené pre tragický dej zaľúbencov Rómeo a Júlia napísaný anglickým dramatikom Williamom Shakespearom. V meste máte možnosť vidieť dom so slávnym balkónom, v ktorom vyrastala Júlia a taktiež dom, v ktorom žil Rómeo. No Verona nie je len príbeh Rómea a Júlie – toto historické mesto je známe hlavne pre tieto zaujímavosti a pamiatky:
Aréna Verona: amfiteáter postavený pravdepodobne v prvej polovici I. storočia nášho letopočtu je najznámejšou pamiatkou Verony. V minulosti bol využívaný pre predstavenia bitiek gladiátorov a zvierat. Dnes slúži pre rôzne koncerty, opery, benefičné akcie a podobne.
Basilica di S. Anastasia: je najväčší kostol Verony a je skvelým príkladom talianskej gotiky
Basilica di S. Zeno: je nepochybne jedným z najkrajších románskych kostolov v Taliansku
Museum di Castelvecchio: v ktorom sú vystavené významné  zbierky stredovekého, renesančného a moderného umenia až do 18. storočia.
Torre dei Lamberti: jediná súkromná veža vo Verone postavená v roku 1172 rodinou Lamberti. Z vrcholu veže (ktorá je prístupná výťahom aj schodiskom) si môžete vychutnať nádherný výhľad na historické centrum mesta.
Ďalšími sú: Piazza delle Erbe, Piazza dei Signori, Chiesa di S. Fermo, Complesso della Cattedrale, Arche Scaligiere, Ponte Pietra atď.

BENÁTKY:

Najznámejším obrazom Benátok je Námestie svätého Marka, kde sa nechávajú turisti fotografovať pri kŕmení holubov a stoja v dlhom rade na prehliadku Baziliky sv. Marka.  Dopravnou tepnou je Canale Grande, 4 km dlhý a asi 70 m široký kanál, ktorý prechádza priamo stredom mesta.. V meste zaisťujú dopravu motorové lode, ktoré brázdia kanály, pre turistov sú k dispozícii klasické gondoly, ktoré tvoria neodmysliteľnú časť života v Benátkach už od 11. storočia. Štíhlym trupom a plochým dnom (10,15 m dlhá a 1,40 m široká) sú prispôsobené pre plavbu úzkymi a plytkými kanálmi. Gondola je smerom k prove mierne zahnutá doľava, čo zabraňuje tomu, aby sa točila stále dookola.

Zaujímavosti a pamiatky mesta:

Canale  Grande – kanál je dôležitá dopravná tepna Benátok, ktorá prepája hlavné vlakové, autobusové stanice s najvyhľadávanejším turistickým miestom ktorým je Námestie sv. Marka (Piazza San Marco) – “Je to najkrajší salón Európy, ktorému slúžiť za strop si zaslúži iba nebo“. Sú to údajne slová Napoleona I.  Námestie tvorí centrum starého mesta, celé je pokryté mramorovými doskami a obklopené Bazilikou sv. Marka, Zvonicou   Campanile, Vežovými hodinami a budovami prokuratúr s arkádami. Ďalšími pamiatkami sú: Dóžov palác, Basilica di San Marco, Ponte dei Sospiri (most vzdychov), Ponte di Rialto atď. Počas voľného programu máte možnosť prechádzať sa zákutiami s obchodíkmi a stánkami so suvenírmi a malebnými uličkami tohto mesta zahaleného rúškom tajomstva,  s nespočetnými  kanálmi, ktoré brázdia gondoly, a zároveň odkrýva všetky svoje nevšedné krásy. Môžete si posedieť v kaviarničke, kde pri káve a živej hudbe môžete obdivovať nádheru okolitých stavieb.

Program zájazdu:
1.deň: vo večerných hodinách odchod z BA
2.deň: ráno príchod do Verony, prehliadka mesta, ubytovanie
3.deň: po raňajkách návšteva do Benátok, večer odchod do BA
4.deň: ráno príchod do BA

CENA:  185 € / osoba  – TERAZ v akcií IBA 119 € prostredníctvom:

https://www.zamenej.sk/zlava/info/poznavaci-zajazd-verona-benatky

https://www.zlavadna.sk/zlava_266361_fasiangovy-karneval-alebo-zajazd-do-do-najkrajsej-farebnej-laguny-europy-do-benatok-a-verony

V cene je zahrnuté:
* spiatočná preprava autobusom
* 1x ubytovanie v hoteli *** v dvojlôžkových, prípadne trojlôžkových izbách s raňajkami
* prehliadky pamiatok podľa programu bez vstupov
* služby kvalifikovaného sprievodcu počas celého zájazdu

V cene nie je zahrnuté:
*vstup do Verona: cca 5 € / osoba (poplatok vyzbiera sprievodca v autobuse, záleží od počtu účastníkov)
*VeronaCard: cca 20 € / osoba karta s platnosťou 24h, s ktorou máte vstup do mnohých pamiatok grátis
(napr. Aréna, Basilica di S. Anastasia, Basilica di S. Zeno, Dom Júlie, Múzeum di Castelvecchio, Veža
Lamberti, kostol di S. Fermo a iné) alebo zľavnený vstup do iných objektov
*pobytová taxa v hoteli: cca 2 € / osoba
*vstup do Benátok: cca 6 € / osoba (poplatok vyzbiera sprievodca v autobuse, záleží od počtu účastníkov)
*zakúpenie lístka na loď VAPORETTO:
* z prístavu do Benátok a späť: cca 16 € / osoba
alebo
* celosieťový lístok po Canale Grande: cca 20 € / osoba (platí aj pre ostrovy Murano a Burano)
*vstupné: Basilica San Marco = grátis, Zvonica Campanile = cca 9 € / osoba, Dóžov palác = cca 21 € /
osoba
Všetky ceny sú orientačné. CK nezodpovedá za možné zmeny cien počas roka.

*voliteľný príplatok jednolôžkovej izby = 25 € / osoba

V cene nie je zahrnuté – ale odporúčame: poistenie liečebných nákladov v zahraničí – ponúkame uzatvorenie poistenia u nás prostredníctvom poisťovne Union, príp. zabezpečenie poistenia individuálne.

Možnosť zakúpenia obojsmernej miestenky v autobuse v cene: 5 € / osoba – umožňuje prednostný výber miesta v autobuse (je potrebné nahlásiť pri rezervácii zájazdu).

verona3 verona2 verona1 7488825318_1166167dbb_b