Hľadať
legiotour@legiotour.sk +421 903 452 900
Trvanie: 28 Sep 2019 - 28 Sep 2019
Lokalita: Rakúsko, Viedeň
Cena: 37,50 € : 19,50 €

Už nemusíte chodiť na pivný festival až do Mníchova – stačí zájsť k našim susedom do Viedne

VIEDEŇ patrí k najvýznamnejším kultúrnym centrám sveta a je miestom stretnutí zahraničných umelcov, najmä hudobníkov a vedcov. V žiadnom meste nežilo toľko skladateľov, ani nie toľko orchestrov, súborov a chórov ako vo Viedni. Vo vyše 100 štátnych a súkromných múzeách a približne 120 galériách je vystavené množstvo vzácnych exponátov. Pre svoju zaujímavú polohu, históriu a impozantnú výstavbu mesto nazývajú aj Dunajskou metropolou.
Najznámejšie pamiatky: hrad Hofburg, Rathaus, Dóm Sv. Štefana, Viedenská štátna opera, Parlament, zámok Belvedere, zámok Schönbrunn aťď.
Wiener Prater – Viedenský Práter zábavný park pre malých aj veľkých

Po prehliadke mesta sa presunieme do slávneho viedenského Prátru pre návštevu Wiesn festivalu. Práter – pre mnohých zábavný park, pre iných zelenou oázou je určite jedným z najdôležitejších a najnavštevovanejších symbolov Viedne. Sezóna v parku je od marca do októbra, no Ruské koleso a niektoré atrakcie sú otvorené celoročne. Čo by bol Práter bez svojho ruského kolesa? Postavené v roku 1897 pri príležitosti 50.výročia korunovácie cisára Františka Jozefa I. Od tej doby je neodmysliteľnou pamätihodnosťou mesta. Priemer kolesa je 61 metrov, celková konštrukcia váži 430 ton, točí sa rýchlosťou 2,7 km/h a skladá sa z 8 vagónov, ktoré je možné rezervovať pre rôzne exkluzívne večere, kokteily a svadby. Z takmer 65 metrovej výšky ponúka úchvatný pohľad na Dunajskú metropolu. Okrem ruského kolosea sa v parku nachádzajú kolotoče, bludiská, autodráhy, Múzeum voskových figurín a iné atrakcie.
Samozrejme Práter nie je len zábavným parkom – zahŕňa susedný mestský park, ktorý patrí k najkrajším na svete. Tu uprostred prírody v centre mesta si návštevníci vychutnávajú pokoj od mestského zhonu. Kedysi bol populárnym poľovníckym priestorom rodu Habsburgovcov.
Pre gurmánov sú v Prátri k dispozícii stánky a reštaurácie s tradičnými klobáskami (Würstel), viedenským rezňom (Wiener Schnitzel), tradičné bravčové koleno, ale aj maďarské langoše a iné špeciality, ktoré máte možnosť ochutnať aj počas festivalu Wiesn. Ako hlavný nápoj sa počas festivalu podáva pivo priamo z pivovaru, ktoré sa podáva aj v menších jednotkách. O poriadnu zábavu sa starajú miestne kapely, ktoré Vás pozývajú do tanca.

Program zájazdu:
* cca o 09:00h odchod z BA
* príchod do Viedne – prehliadka mesta, návšteva Wiesn festivalu v Prátri
* cca o 19:00h odchod do BA

 

CENA:  37,50  € / osoba  – TERAZ v akcií IBA 19,50 € prostredníctvom:

https://www.zamenej.sk/zlava/info/zajazd-vieden-prater-pivny-wiesn-festival 

https://www.zlavadna.sk/zlava_275437_poznavacie-zajazdy-do-viedne-s-atrakciami-podla-vasho-vyberu-prater-dom-motylov-schonbrunn

V cene je zahrnuté: preprava autobusom, sprievodca počas zájazdu

V cene nie je zahrnuté: možné individuálne vstupné do vybraných objektov a návštevných miest

Všetky ceny sú orientačné. CK nezodpovedá za možné zmeny cien vstupov počas roka.

V cene nie je zahrnuté – ale odporúčame: poistenie liečebných nákladov v zahraničí – ponúkame uzatvorenie poistenia u nás prostredníctvom poisťovne Union, príp. zabezpečenie poistenia individuálne.

Možnosť zakúpenia obojsmernej miestenky v autobuse v cene: 5 €

 

festival festival1 festival2 festival3 festival4 festival5 festival6  festival8 festival9 festival10 prater ruske koleso ruske koleso1 ruske koleso2 vieden