Hľadať
legiotour@legiotour.sk +421 903 452 900
Trvanie: 04 Máj 2019 - 04 Máj 2019
Lokalita: Rakúsko, Viedeň
Cena: 37,50 € : 19,50 €

Jednodňový zájazd do hlavného mesta Rakúska – Viedeň: prehliadka historického centra mesta s návštevou Domu motýľov a Domu morí
Dom motýľov
Dom motýľov sa nachádza v záhrade priamo v centre mesta Viedeň – mesto plné krás a histórie. Hneď vedľa domu motýľov sa nachádza hrad Hofburg, ktorý slúžil ako rezidencia Habsburgovcom až do roku 1918.
Dejiny zámockého parku siahajú do roku 1819, neskôr cisár František Jozef I. využíval park ako súkromnú záhradu a od roku 1919 je táto oáza priamo v srdci mesta otvorená aj pre verejnosť. V parku môžete obdivovať okrem iného aj pamätníky slávnych osobností ako: Wolfgang Amadeus Mozart, cisár František Jozef I., Johann Wolfgang Goethe a iní.
Myšlienka otvorenia domu motýľov prišla v roku 1980 od Stephena Frieda, rakúskeho rodáka, ktorý už otvoril niekoľko motýľových domov v Európe.
Motýle patria určite k najznámejším a najobľúbenejším typom hmyzu. Existuje približne 180 000 rôznych druhov motýľov a každý rok sa objaví viac ako 500 nových druhov. V dome motýľov máte možnosť vidieť viac ako 40 rôznych druhov. Motýle majú aj pôvod z rôznych tropických krajín ako Kostarika, Thajsko, Filipíny a podobne. Dom motýľov kladie veľký dôraz na dodržanie ich prírodného prostredia – teplota je počas celého roka okolo 26 ˚C s vlhkosťou okolo 80%. Rastliny sú vyberané s veľkou starostlivosťou, aby poskytovali čo najviac motýľom prírodné prostredie. Malé vodopády a rybníky spolu s rastlinami udržujú potrebnú vysokú vlhkosť.
V súčasnosti je Dom motýľov jedna z najvyhľadávanejších a najkrajších atrakcií Viedne.

Dom morí
Ponorte sa s nami do fascinujúceho sveta žralokov, objavte tajomstvá tropického morského sveta, vyskúšajte si na vlastnej koži ako to vyzerá v dažďovom pralese v dome trópov a nevynechajte ani krokopark.
Na ploche 5000 m2 a desiatich poschodiach na vás čaká fascinujúci svet nekonečných hlbín morí a oceánov či nedostupných tropických pralesov. V roku 1965 sa členom Spoločnosti podmorskej biológie jednoducho podaril malý zázrak, keď premenili nepoužívanú protilietadlovú vežu z 2. svetovej vojny na unikátnu zoo, ktorá každoročne privíta niekoľko stoviek tisícov návštevníkov. Je úplne jedno, či vás fascinujú  ryby, žraloky, plazy alebo papagáje, viedenský “Dom morí” si vás na sto percent získa.
Hlavnými atrakciami sú:
*  Tropický morský svet – máte možnosť vidieť nespočetné množstvo rýb, morské koníky,
* Akvárium žralokov – s objemom 300 tisíc litrov je najväčším akváriom v Rakúsku, v ktorom môžete obdivovať rôzne druhy žralokov,
*  Dom trópov – máte možnosť zažiť na vlastnej koži ako to vyzerá v ozajstnom dažďovom pralese, kde čaká na Vás aj prechádzka popri krásnom vodopáde,
*  Krokopark – nájdete tu rôzne druhy jašterov, korytnačiek, hadov, krokodílov, pavúkov, jašterov, škorpiónov a pod.

Program zájazdu:
* cca o 09:00h odchod z BA
* príchod do Viedne – prehliadka mesta, návšteva domu motýľov a domu morí
* cca o 18:00h odchod do BA

CENA:  37,50  € / osoba  – TERAZ v akcií IBA 19,50 € prostredníctvom:

https://www.zamenej.sk/zlava/info/poznavaci-zajazd-vieden-dom-motylov-dom-mori

https://www.zlavadna.sk/zlava_275437_poznavacie-zajazdy-do-viedne-s-atrakciami-podla-vasho-vyberu-prater-dom-motylov-schonbrunn

V cene je zahrnuté: preprava autobusom, sprievodca počas zájazdu

V cene nie je zahrnuté: vstupné:
* Dom motýľov: skupinové vstupné (skupina nad 10 osôb): 6,50 € / dospelá osoba, 5,50 € / senior, 5 € / dieťa a študent 6-26 rokov, 3,50 € / dieťa 3-6 rokov, dieťa do 3 rokov = grátis.
* Dom morí: 18,90 € / dospelá osoba, 8,60 € / dieťa 6-15 rokov, 5,70 € / dieťa 3-5 rokov

Všetky ceny sú orientačné. CK nezodpovedá za možné zmeny cien vstupov počas roka.

V cene nie je zahrnuté – ale odporúčame: poistenie liečebných nákladov v zahraničí – ponúkame uzatvorenie poistenia u nás prostredníctvom poisťovne Union, príp. zabezpečenie poistenia individuálne.

Možnosť zakúpenia obojsmernej miestenky v autobuse v cene: 5 € / osoba – umožňuje prednostný výber miesta v autobuse (je potrebné nahlásiť pri rezervácii zájazdu).

Maria-Theresein-Platz, Kunsthistorisches Museum Wien dom morí dom motýľov